Zapobiec tragediom

Czy trzeba było śmierci dwóch osób, aby doszło do przebudowy przejazdu kolejowego przy ul. Metalowej? Kolej zapowiada remonty przejazdów i nowoczesne rogatki w powiecie chełmskim.

Wypadek na przejeździe kolejowym przy ul. Metalowej, w którym zginęła matka z córką, wstrząsnął chełmianami. Każdy kierowca, który tamtędy przejeżdżał, wie, jak ograniczona jest widoczność na tory. Budka dróżnika je zasłania, przez co trudno jest dostrzec pędzący pociąg. Kolej zapowiada przebudowę przejazdu. Prace rozpoczną się w tym roku. Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie ustosunkował się do pytania naszej dziennikarki o to, czy modernizacja ma związek ze śmiertelnym wypadkiem sprzed miesiąca.
– Prace obejmą regulację toru i wymianę nawierzchni dla pociągów i samochodów – informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Oprócz tego przebudowane mają być też przejazdy w Wólce Kańskiej, Zalesiu Krasieńskim, Wereszczach Małych, Antoninie, Ludwinowie, Rejowcu Fabrycznym i Zagrodzie.
– Na tych przejazdach zostaną zainstalowane nowe urządzenia sygnalizacyjne – mówi Jakubowski. – Prace, które planujemy rozpocząć jeszcze w tym roku, będą prowadzone w ramach tak zwanego „programu przejazdowego”. W ramach pierwszego etapu projektu planowana jest modernizacja 182 przejazdów kolejowych na 73 liniach kolejowych w 16 województwach. Wartość całego projektu to około 400 milionów złotych. Całość zadania ma zostać wykonana do 2019 roku. (mo)