Zapomniała o pasach, wypadła z auta

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę (3 czerwca) wieczorem na obwodnicy Piask. W wyniku kolizji dwóch aut 58-latka wypadła z auta. Kobieta nie miała zapiętych pasów.


W niedzielę, 3 czerwca, tuż przed godz. 21 policjanci otrzymali informację, że na obwodnicy Piask doszło do wypadku. Jak ustalono na miejscu, w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy osobowe jadące w kierunku Chełma. Z niewyjaśnionych przyczyn 58-latka kierująca toyotą zjechała na lewy pas ruchu, którym poruszało się volvo prowadzone przez 23-latkę.

– W wyniku tego manewru volvo uderzyło w tył toyoty, wytrącając ją z toru jazdy i spowodowało zjechanie tego pojazdu na pobocze. Następnie samochód uderzył w trawiastą skarpę. Siła uderzenia wyrzuciła kobietę poza pojazd. Jak się okazało, kobieta nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Z obrażeniami ciała została przewieziono do szpitala. Drugiej uczestniczce zdarzenia nic się nie stało. Policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia – informuje Elwira Domaradzka ze świdnickiej komendy policji.

Policjanci przypominają, jak ważne jest zapinanie pasów: To nie tylko obowiązek, za którego niedopełnienie możemy zostać ukarani mandatem, ale przede wszystkim czynność, która ratuje zdrowie, a nawet życie. (w)