Zapomniana Hryniewicza

Mieszkańcy ul. Hryniewicza w Świdniku skarżą się, że miasto zupełnie o nich zapomniało. Jak mówią, trawa na pasach zieleni sięga kolan, albo i wyżej, a wzdłuż ulicy próżno szukać koszy na śmieci.


– Odkąd pamiętam na naszej ulicy zawsze był problem z utrzymaniem porządku. Dbamy o swoje posesje, ale przecież nie będziemy kosić miejskich trawników. Ostatnio przy skrzyżowaniu z Klonową te chwasty były tak wysokie, że zasłaniały nadjeżdżające auta – mówi pan Kazimierz, jeden z mieszkańców i dodaje, że przy ulicy nie ma też koszy na śmieci, choć już dawno powinny zostać zainstalowane.
Jak mówi nasz Czytelnik, problemem są też jeżdżące Hryniewicza zbyt szybko auta i młodzież, która na końcu ulicy, tuż pod lasem, zwłaszcza o tej porze roku często urządza sobie alkoholowe imprezy z głośną muzyką.
– Niestety bywa tu niebezpiecznie. Jest co prawda ograniczenie prędkości do „trzydziestki”, ale co z tego, kiedy niektórzy kierowcy nic sobie z tego nie robią. Jeżdżą jak chcą. Dzwoniłem w tej sprawie na komendę policji, ale nic to nie dało. Policjanci prosili, żeby spisywać numery z tablic rejestracyjnych takich delikwentów i tyle. Druga rzecz to ta pijąca młodzież. Kiedyś zwróciłem im uwagę. Skończyło się na wyzwiskach i to takich, których ja – starszy już człowiek – wstydziłbym się używać – denerwuje się świdniczanin.
Pan Kazimierz już nieraz sygnalizował w Urzędzie Miasta problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy Hryniewicza, ale jak mówi, na dłuższą metę nic to nie dało.
Uwagi naszego Czytelnika przekazaliśmy Karolowi Łukasikowi z świdnickiego ratusza. W ubiegłą środę zapewnił nas, że pasy zieleni przy Hryniewicza, zgodnie z harmonogramem Pegimeku, zostaną wykoszone w czwartek.
– Jeśli chodzi o zamontowanie śmietniczek, mamy tę sprawę na uwadze – dodaje K. Łukasik.
Rzecznik Komendy Policji w Świdniku, zachęca, by mieszkańcy Hryniewicza zgłaszali każdą sytuacje, która może zagrażać bezpieczeństwu.
– Reagujemy na każdy sygnał – zapewnia mł. asp. Elwira Domaradzka. – Przypominam też o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można zaznaczać miejsca niebezpieczne. Każda informacja zgłoszona w tej sposób również jest przez nas dokładnie sprawdzana. (w)