Zapomniany zaułek

Lata lecą, a chodniki, parking i ulica Szwoleżerów przy blokach numer 9 i 11 wciąż czekają na remont.
Chodzi o „ślepą” drogę dojazdową do obu budynków. Stan faktyczny opisuje pan Maciej, jeden z mieszkańców: „Droga dojazdowa do bloku nr 11 jest zlepkiem olbrzymich nierówności, łat i dziur, powodujących częste uszkodzenia zawieszenia pojazdów. Jest ponadto bardzo wąska, co stwarza konieczność częściowej jazdy przez pojazdy typu śmieciarka po chodniku, aby bezpiecznie ominąć zaparkowane tu samochody”.
Mieszkańców popiera działająca w sąsiedztwie Dzielnicowa Administracja Domów Adrem.
– Zbieramy dokumentację od kilkunastu lat. Cały segregator. Miasto wydzieliło tu wspólnoty, którymi administrujemy, ale chodniki i parking pozostały w jego zarządzie. Próbujemy wszelkimi środkami, przez pełnomocników, mieszkańców czy radę dzielnicy, wpłynąć na miasto by odnowiło tu infrastrukturę. A jak jest, każdy widzi. Mieszkańcy muszą uważać na zdrowie, a kierowcy na pojazdy – mówi Bogumiła Stolarczyk, prezes DAD Adrem.
Miasto odpowiada, że środków na remonty przy Szwoleżerów w tej chwili nie przewiduje.
– Na to zadanie nie posiadamy póki co nawet dokumentacji technicznej – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

– W ubiegłym roku otrzymaliśmy pismo z Departamentu Inwestycji i Rozwoju Miasta Lublin, informujące nas o tym, iż nasz wniosek z prośbą o remont został uznany za zasadny oraz że zostanie włączony do planów remontowych na rok budżetowy 2016. Niestety nie zyskał on akceptacji radnych – przypomina pan Maciej.BCH