Zapraszają na lotniczą wystawę

W najbliższą środę, 14 marca, Stowarzyszenie Lider Forum wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Świdniku zapraszają na wystawę poświęconą przedwojennemu pilotowi Eugeniuszowi Kasprzakowi. Początek o godz. 10.


Wystawie towarzyszyć będzie promocja książki pt. „Gienek. Pilot z Lublina. Prawdziwa historia wojenna” autorstwa Zbigniewa Kasprzaka, brata pilota.
– Polskie lotnictwo obchodzi w tym roku swoje stulecie. Uważamy, że przy tej doniosłej okazji należy wspomnieć o wiodącej roli okręgu lubelskiego. Eugeniusz Kasprzak jest dobitnym przykładem pilota-pasjonata, który swą postawą wpisał się w historię lubelskiego lotnictwa. Więcej informacji o nim będzie można znaleźć na stronach promowanej książki. Będzie ją można także ją nabyć wraz z wpisem autora. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy w siedzibie MOK wszystkich chętnych, a przede wszystkim młodzież – zachęca Józef Drozd, prezes Stowarzyszenia Lider Forum.
Do tematyki lotniczej nawiązywać będzie takie organizowana przez Stowarzyszenie druga edycja akcji „Startuj ze Świdnika do Dęblina”. Jest ona skierowana do świdnickiej młodzieży i służy przybliżeniu jej perspektyw podjęcia nauki w Wyższej Szkoły Wojsk Powietrznych w Dęblinie. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here