Zapraszamy do Lublina

Czy „dorosła” reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra w przyszłym roku jedno ze swoich spotkań na Arenie Lublin? Taką propozycję złożył prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej prezydent Krzysztof Żuk.


„Dorosła” reprezentacja Polski w piłce nożnej swoje najważniejsze spotkania rozgrywa na Stadionie Narodowym w Warszawie od ponad 8 lat. W eliminacjach do przyszłorocznych, przełożonych z powodu pandemii koronawirusa Mistrzostw Europy, biało-czerwoni wszystkie mecze rozegrali właśnie na Narodowym.

Kwalifikacje do kolejnej wielkiej imprezy – Mistrzostw Świata w Katarze 2022 mają ruszyć wiosną przyszłego roku. Podopieczni Jerzego Brzęczka prawdopodobnie będą musieli szukać innego obiektu do rozegrania przynajmniej pierwszych spotkań eliminacyjnych, bo Narodowy został przekształcony w szpital polowy, gdzie są hospitalizowani pacjenci zmagający się z koronawirusem. Potwierdza to wpis jaki zamieścił na Twitterze szef PZPN, Zbigniew Boniek.

– Po 15 meczach eliminacyjnych na PGE Narodowym w marcu 2021 roku mecze eliminacyjne do MŚ 2022 będziemy musieli rozegrać gdzie indziej… Takie czasy. Zdrowie Polaków na pierwszym miejscu – napisał Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Na wpis Bońka odpowiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Zapraszamy do Lublina na Arenę Lublin – napisał.

Wizja rozgrywania przez „dorosłą” reprezentację Polski meczów na Arenie Lublin, nie jest surrealistyczna. Sporo wskazuje na to, że wiosenne mecze reprezentacji zostaną rozegrane przy pustych trybunach, albo z ograniczoną liczbą widzów, zatem niewielka pojemność Areny (15,5 tysiąca miejsc) nie byłaby wówczas przeszkodą. Na lubelskim stadionie odbywały się już zresztą ważne wydarzenia piłkarskie – mecze Mistrzostw Świata do lat 20 i Mistrzostw Europy do lat 21. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here