Zaprojektuj cokół pod słynny helikopter

Dotąd helikopter podtrzymywała niepozorna, mało efektowna kratownica

Urząd Miasta Świdnik zachęca mieszkańców do udziału w konkursie „Zaprojektuj cokół”. Zadaniem uczestników jest przygotowanie rysunku lub grafiki konstrukcji, która będzie podtrzymywać słynny helikopter SM-1, po jego powrocie z liftingu, na główne rondo w Świdniku. Na autorów najlepszych prac czekają upominki, a autor zwycięskiego projektu może liczyć na to, że jego praca zostanie wykorzystana przy tworzeniu nowego postumentu.

Kilka tygodni temu helikopter SM-1 zniknął z ronda im. Świdnickiego Lipca ‘80 i został przewieziony do PZL, gdzie przechodzi remont. Jego renowacja to prezent dla społeczności miasta od zakładu, który w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia. Zanim będąca wizytówką miasta maszyna wróci na swoje miejsce wymieniona zostanie również konstrukcja, która ją podtrzymywała. Jak powinien wyglądać nowy cokół? Z tym pytaniem świdnicki ratusz zwraca się do mieszkańców i zachęca do tego, aby sami go zaprojektowali.

Każdy uczestnik konkursu może przedstawić jedną pracę plastyczną (rysunek, grafika, inna technika płaska) w formacie A4, zapisaną w wersji JPG lub PDF. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek (przedszkolaki, uczniowie szkół, artyści), ale osoby niepełnoletnie powinny pamiętać o przesłaniu zgody rodzica lub opiekuna. Prace wraz z kartą uczestnictwa należy wysyłać w formie elektronicznej do końca marca na adres wpm@e-swidnik.pl.

Autorzy 10 najciekawszych prac otrzymają nagrody, a ich prace zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu, w ramach którego wybrana zostanie zwycięska praca. Regulamin konkursu i karty zgłoszenia można znaleźć na stronie Miasta Świdnik na Facebooku oraz w Biuletynie Informacji Publicznej UM Świdnik, w zakładce Media społecznościowe. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here