Zaproszenie na sesję popularno-naukową z racji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Rok 2018 jest rokiem znamiennym. Za kilka tygodni, w dniu 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania, po przeszło 123 latach niewoli zaborów, niepodległości przez Polskę.

Mieszkańcy Chełma i historycznej Ziemi Chełmskiej mieli w tym znaczący udział. Setna rocznica jest znamiennym jubileuszem, który Polacy uczczą w różnoraki sposób. Biorąc to wszystko pod uwagę Zarząd Wojewódzki ZWiR WP w Lublinie z siedzibą w Chełmie, Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie, Towarzystwo Wiedzy Obronnej – Oddział Chełmski, Stowarzyszenie Rocznik Chełmski oraz Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie zapraszają studentów chełmskich uczelni, młodzież szkół średnich i gimnazjalnych, kombatantów oraz mieszkańców Chełma i regionu chełmskiego na uroczystą sesję popularno-naukową Wkład mieszkańców Ziemi Chełmskiej w odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

Sesja będzie miała miejsce w dniu 15 października 2018 r. o godz. 11 w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Partyzantów 40.

W imieniu organizatorów:
dr Paweł Kiernikowski
Prezes Zarządu
Chełmskiego Oddziału TWO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here