Zaproszenie na zawody Koła ChSM

Zarząd Koła ChSM zaprasza wędkarzy na zawody wędkarskie gruntowe o mistrzostwo koła, które odbędą się na Bugu w Woli Uhruskiej 19 czerwca. Zbiórka o godz. 6.00 nad Bugiem. Zawody odbędą się w dwóch turach. Zapisy u skarbnika koła – Stefana Adamowskiego, tel. 508 294 732.

Zarybienie sandaczem

(2 czerwca) Zarząd Okręgu zarybił narybkiem letnim sandacza zbiornik Wytyczno (60.000 sztuk) oraz jezioro Sumin (15.000 sztuk). Ryby pochodziły z Gospodarstwa Rybackiego we Włoszczowej.

Konserwacja zbiorników

Biuro Zarządu Okręgu PZW w Chełmie odbiera liczne telefony od wędkarzy ze skargami na zarośnięte groble zbiorników retencyjnych, które uniemożliwiają poranne dojście do łowisk. Pracownicy biura wyjaśnili, że zgodnie z zawartymi umowami z właścicielami zbiorników Okręg jest zobowiązany m.in. do dwukrotnego w ciągu roku wykaszania grobli. Terminy koszenia określone są na koniec czerwca i na koniec września. Wyjątkami są: zbiornik Niwa w Sawinie, gdzie termin pierwszego koszenia ustalony został przez właściciela na koniec maja, oraz zbiornik Zahajki, gdzie zgodnie z zawartą umową konserwacja przewiduje jednokrotne koszenie na początku lipca. W tym roku prace konserwacyjne zostały nieco przyspieszone, lecz należy sobie zdawać z tego sprawę, że w przypadku konieczności wykonania dodatkowego koszenia zbiorników za wykonane ponadprogramowe prace trzeba będzie dodatkowo zapłacić konserwatorom. Trawa w tym roku dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym (wysokie temperatury i deszcze) rośnie nadzwyczaj szybko i na przykładzie zbiornika Staw po dwóch tygodniach od koszenia jest już wysoka na około 20-30 cm. (kd)

Towarzyskie Moczykije

Na włodawskich Glinkach rozegrano towarzyskie zawody gruntowe Koła Moczykije InteGracja. W obu turach najlepszy wynik uzyskała Dorota Krzysztoń (3100 g), drugie miejsce zdobył Andrzej Suprewicz (2830 g), trzeci był Marek Kosikowski (1775 g). Kolejne miejsca zajęli: 4. Grzegorz Zbawicki (1710 g), 5. Mariusz Mańkucki (1710 g), 6. Albert Pikus (1420 g). (wk)