Zarząd Dróg Miejskich działa tylko do lipca

Zarząd Dróg Miejskich zostanie zlikwidowany. Taką decyzję na czwartkowej sesji podjęli chełmscy radni. Pracowników – zgodnie z prawem – przejmie urząd miasta. ZDM przestanie istnieć 31 lipca br.

Stało się to, o czym było głośno w ostatnich tygodniach. Prezydent Chełma Jakub Banaszek podjął decyzję o całkowitej likwidacji Zarządu Dróg Miejskich, głównie z przyczyn oszczędnościowych. W czwartek 28 bm. na sesji chełmscy radni jedynie dopełnili formalności, podejmując w tej sprawie stosowną uchwałę.

Likwidacja jednostki rozpocznie się z 1 kwietnia br., a zakończy 31 lipca br. Wszystkie zadania Zarządu Dróg Miejskich przejmie urząd miasta, a konkretnie nowy Wydział Inwestycji i Dróg wchodzący w skład powstałego z 1 lutego Departamentu Inwestycji i Rozwoju. Majątek ZDM, czyli budynek oraz grunty również trafią do miasta.

Zatrudnieni w Zarządzie pracownicy – jak tłumaczyła na sesji rady miasta Katarzyna Fik wicedyrektor Departamentu – zgodnie z Kodeksem Pracy zostaną w całości wchłonięci przez urząd miasta. W ZDM obecnie pracują 32 osoby na 29,5 etatach. Wiele wskazuje również na to, że część załogi zatrudniona do bieżących prac związanych z utrzymaniem dróg ostatecznie trafi do Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie.

Z kolei budynek o powierzchni około 1 000 m kw., w którym znajduje się siedziba Zarządu, zostanie wynajęty albo sprzedany. Podobne plany władze miasta mają odnośnie półhektarowej działki należącej do ZDM. W razie sprzedaży całego majątku – urzędnicy szacują – że budżet miasta może zostać zasilony kwotą 1,2 mln zł.

Tymczasem od pracowników ZDM docierają do nas sygnały, że urzędnicy na sesji nie powiedzieli całej prawdy. – Mamy nieoficjalne informacje, że większość z nas po przejściu do magistratu ma dostać zmniejszone wynagrodzenie – mówi jeden z pracowników Zarządu.

Do sprawy wrócimy. (s)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here