Zarządzanie wodą

Janusz Pędzisz, wójt gminy Fajsławice, odebrał dotację na modernizacją stacji wodociągowej w Siedliskach.

23 lutego w urzędzie marszałkowskim województwa lubelskiego podpisane zostały umowy o przyznanie pomocy na realizację operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. – Miło nam poinformować, że wśród 10 gmin, które odebrały tego dnia umowy była również gmina Fajsławice – informuje Aleksandra Granat z urzędu gminy w Fajsławicach.

Wójt Janusz Pędzisz odebrał podpisaną umowę z rąk członka zarządu województwa lubelskiego Zdzisława Szweda. Zakres prac dofinansowanej inwestycji będzie obejmować wyposażenie stacji wodociągowej w Siedliskach w system pomiarów parametrów fizycznych lokalnych i zdalnych. Na to zadanie gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 36 tys. zł.

– Realizacja operacji pozwoli na racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi, usprawni funkcjonowanie sieci wodociągowej, pozwoli na monitoring ilości wody wydobywanej i rozprowadzanej, umożliwi sprawne reagowanie na niski poziom wody i konieczność zapewnienia dodatkowego źródła zasilania w razie konieczności.

Dzięki temu zwiększy się jakość oraz bezpieczeństwo systemu zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zminimalizowane zostaną straty wody – podkreśla Granat. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here