Zarzuty za czerwoną farbę

22-letni mieszkaniec gminy Chełm, odpowie za oblanie czerwoną farbą billboardów kandydatki na prezydenta miasta, Agaty Fisz.

Dwa billboardy należące do komitetu wyborczego „Postaw na Chełm”, Agaty Fisz zostały zniszczone w nocy z czwartku na piątek (4/5 października). Jeden z nich był umieszczony nieopodal skrzyżowania Hrubieszowskiej i Kilińskiego, drugi zaś przy rondzie turbinowym między Wojsławicką a al. Żołnierzy I AWP. Na oba ktoś rozlał czerwoną farbę.

Marian Tywoniuk, pełnomocnik wyborczy komitetu, oba incydenty zgłosił na policję. – Niszczenie materiałów wyborczych jest przestępstwem. Mam nadzieję, że kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały te zdarzenia i policja w krótkim czasie ustali sprawców – mówił wówczas.

I tak też się stało. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 22-letniego mieszkańca gminy Chełm. Usłyszał zarzuty niszczenia mienia. Straty oszacowano na 1 300 zł.

Dotychczas wciąż nie ustalono sprawców innych tego typu incydentów, do których dochodziło na terenie Chełma w czasie kampanii wyborczej. Chodzi m.in. o zniszczenie billboardu kandydata na prezydenta Chełma Platformy i Nowoczesnej, Dariusza Grabczuka, umieszczonego przy rondzie ZWiN, co również zostało zgłoszone na policję. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here