Zasługa Lewandowskiego

Rozkwit piłki nożnej w gminie Kamień. – To dzięki Robertowi Lewandowskiemu. Może coś do niego napiszemy? – zaproponował podczas sesji Rady Gminy Kamień radny Dariusz Stocki.

Radni gminy Kamień przeznaczyli 45 000 zł na działalność Gminnego Klubu Sportowego Pławanice Kamień. To pieniądze rozdysponowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie kultury fizycznej i sportu. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kamień działalność klubu przybliżył radny Dariusz Stocki, jeden z założycieli klubu, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Strachosławiu. Obecni na spotkaniu radni i sołtysi usłyszeli, że zajęcia w klubie cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i starszych miłośników piłki nożnej. W najmłodszej, 35-osobowej grupie trenują dzieci w wieku 6-10 lat. Następnie jest 40-osobowa grupa trampkarzy i młodzików w wieku 11-15 lat, juniorzy (20 osób) – 16-18 lat. W grupie seniorów trenuje dwadzieścia pięć osób.
– Mnóstwo dzieci biega w koszulkach z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego, dzięki któremu piłka nożna jest obecnie bardzo popularna – mówił radny Dariusz Stocki. – Możemy nawet do Roberta Lewandowskiego coś napisać, może odpowie. Rodzice przywożą dzieci na treningi i widać, że bardzo zależy im na tym, aby ich pociechy trenowały.
Na pytanie o to czy treningi są odpłatne, radny Stocki zaprzeczył.
– W Chełmie są kluby, które pobierają opłaty, ale u nas tego nie ma. Rodziny są biedniejsze, a my nie chcemy, aby z powodów finansowych rezygnowano z treningów – tłumaczył Stocki. – Nie każdy może być trenerem. Należy do tego posiadać licencje. Najlepiej, gdy zajęcia dla młodych prowadzi pasjonat – taki, jak Michał Filipczuk, nasz trener drugiej klasy. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here