Zasnął przed rondem

Na obwodnicy zjechał z drogi, uderzył w betonowy słup i wpadł do rowu. Był trzeźwy, ale mocno zmęczony.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek w nocy (18 sierpnia) około godz. 2:30. Drogą krajową nr 17, w stronę Lublina, jechał 54-letni obywatel Ukrainy. W pewnym momencie na obwodnicy Krasnegostawu daf z przyczepą, którym kierował, zjechał z drogi, uderzył w stojący na poboczu betonowy słup, a następnie wywrócił się do przydrożnego rowu.
Kierowca jechał sam, nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.
– Jak ustalili mundurowi, mężczyzna zasnął za kierownicą. Na miejscu został ukarany mandatem karnym – informuje podkom. Piotr Wasilewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.
Na czas wyciągania ciężarówki z rowu, ruch został wstrzymany. Kierowcy musieli kierować się objazdem przez centrum miasta.
Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą. – Pamiętajmy, że siadając za kierownicę pojazdu musimy być wypoczęci. Planując dalszą trasę, róbmy przerwy. Ponadto w przypadku pojazdów ciężarowych istotne jest przestrzeganie czasu pracy kierowców. Od tego zależy bezpieczeństwo także innych uczestników ruchu drogowego – przypomina Wasilewski.
Dzień później kolejny kierowca ciężarówki zasnął za kierownicą. Na krajowej „siedemnastce” (pomiędzy Izbicą a Zalesiem) auto 33-latka z Lublina wypadło do rowu. Mężczyzna jechał z pasażerem. Dostał 250-złotowy mandat i 6 pkt. karnych. (pc)