Zasnął za kierownicą i wjechał do rowu

Do dosyć niebezpiecznej sytuacji doszło w nocy w miejscowości Ignasin (gmina Fajsławice) na drodze krajowej nr 17. – Kierowca ciężarowego MAN-a z cysterną zasnął za kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Do zdarzenia doszło 20 maja po godzinie 1.00. Do krasnostawskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące pojazdu ciężarowego, który w miejscowości Ignasin na drodze krajowej numer 17 wjechał do rowu. – Jak ustalili mundurowi interweniujący na miejscu, pojazdem marki MAN wraz z cysterną jechał 62-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna zasnął w trakcie jazdy i wjechał do przydrożnego rowu – mówi rzecznik krasnostawskiej policji. Na szczęście nie doszło do wybuchu paliwa, nikt też nie ucierpiał w zdarzeniu. – Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń, został ukarany mandatem karnym. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin do momentu usunięcia ciężarówki przy pomocy specjalistycznego sprzętu – dodaje Babicz.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze! – Pamiętajmy, że gdy tylko poczujemy się senni za kierownicą należy natychmiast zjechać z trasy i zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu. Zachowujmy trzeźwość umysłu, gdy tylko czujemy, że senność wkrada się za nasze powieki. Nie warto ryzykować dalszej jazdy, gdyż może to mieć tragiczne skutki – podsumowuje rzecznik. (k, fot. Policja)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here