Zaśpiewa Mazowsze

W najbliższą niedzielę, 23 maja, parafia pw. św. Kingi w Świdniku zaprasza na niezwykły koncert. Dla świdniczan zaśpiewa zespół „Mazowsze”. Wstęp wolny.


„Muzyczne Wieczory u Świętej Kingi” to cykl koncertów, które na stałe wpisały się w ofertę kulturalną naszego miasta. Organizowane przez działające przy parafii św. Kingi Stowarzyszenie wydarzenia niezmiennie przyciągają miłośników dobrej muzyki.

– Zespół „Mazowsze” należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania folkloru z 42 regionów Polski. Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazwał „Mazowsze” perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie najpełniej oddaje rangę i wartość zespołu, który już od ponad 70 lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury – czytamy na stronie parafii.

W Świdniku „Mazowsze” wystąpi z koncertem pod tytułem „Pieśni Ludowe”. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Wydarzenie organizowane jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Świdnik. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here