Zaśpiewają z potrzeby serca

Pożar strawił budynek Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w nocy z 30 na 31 sierpnia. Na szczęcie w porę udało się ewakuować wszystkich podopiecznych i skończyło się na stratach materialnych. Te sięgają aż ponad 10 mln złotych

Beata Kozidrak, Krzysztof Cugowski, Majka Jeżowska, Natalia Wilk, Dariusz Tokarzewski, Paweł Błędowski, Monika Kowalczyk, Łukasz Jemioła, Magdalena Celińska, Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele, Lubelska Federacja Bardów w składzie: Marek Andrzejewski, Tomasz Deutryk, Jan Kondrak, Krzysztof Nowak, Piotr Selim i Jolanta Sip, wystąpią 7 października na Koncercie Charytatywnym „Z potrzeby serca”.


W ten sposób artyści pomagają zebrać środki na odbudowę Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty. Koncert, w którym udział wezmą gwiazdy estrady jest jedną z charytatywnych akcji dla podopiecznych tej placówki. Niedawno, w Galerii Labirynt odbyła się charytatywna aukcja obrazów wykonanych przez mieszkańców DPS, podczas której udało się wylicytować ponad 4000 złotych.

Pod koniec sierpnia DPS przy ul. Bartosza Głowackiego na Wieniawie uległ poważnemu zniszczeniu wskutek pożaru. Ponad 100 osób podopiecznych tej placówki w ciągu jednej nocy straciło dach nad głową, poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Dzięki szybkiej reakcji strażaków, policjantów i mieszkańców Wieniawy, którzy natychmiast włączyli się do pomocy, w pożarze nikt nie ucierpiał. Podopieczni zostali ewakuowani do innych domów opieki, gdzie uzyskali opiekę oraz psychologiczne wsparcie. Teraz potrzebne są środki na odbudowę zniszczonego budynku.

Inicjatorem i głównym organizatorem charytatywnego koncertu jest Urząd Miasta Lublin, przy współudziale Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Koncert poprowadzą Ewa Dados i Józef Szopiński.

Przed koncertem i po jego zakończeniu wolontariusze będą zbierać datki do puszek kwestarskich na terenie obiektu Centrum Spotkania Kultur. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie odbudowy DPS. (EM.K.)

Pieniądze na DPS im. Matki Teresy z Kalkuty można przekazać także na numer rachunku bankowego: 21 1240 1503 1111 0010 0169 4681. V Oddział Pekao S.A., z dopiskiem: darowizna na remont Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty.