Zastawiasz, płacisz

Zastawiasz dojazd śmieciarce? Musisz się liczyć, że dostaniesz mandat. Świdniccy strażnicy miejscy idą na wojnę z bezmyślnymi kierowcami, którzy utrudniają pracę służbom komunalnym.


– To nasze utrapienie. Kierowcy nagminnie zastawiają dojazd do kontenerów. Parkują samochody i nie obchodzi ich, że my nie możemy pracować – ubolewają kierowcy śmieciarek. Zdarza się, że w ciągu jednego dnia po kilka razy przyjeżdżają w to samo miejsce, sprawdzać, czy już można odebrać śmieci. Jeśli się nie da, wzywają straż miejską, aby upomniała kierowcę i wymusiła przestawienie samochodu.
Ten proceder staje się nagminny w centrum miasta. Najgorzej jest przy ul. Reja, Norwida, Słowackiego, Wyspiańskiego 15, ale również przy wieżowcach na ul. Jarzębinowej 1, 3 i 5. Dotychczas dla nieprawidłowo parkujących tam kierowców kończyło się na pouczeniu. Teraz nie będą już tak pobłażliwie traktowani.
– Wydałem polecenie, żeby nie dawać pouczeń, tylko od razu karać takich kierowców mandatami – mówi Janusz Wójtowicz, komendant świdnickiej straży miejskiej.
Strażnicy posłuchali komendanta i tylko w ubiegłym tygodniu zostawili za wycieraczkami samochodów mnóstwo wezwań do zapłaty mandatu. W zależności od popełnionego wykroczenia grzywna wynosiła od 100 do 200 zł. (mg)