Zaszczep się przeciwko grypie

W poniedziałek 15 bm. rusza program profilaktyki grypy dla mieszkańców Chełma w wieku 65 lat i starszych. Przychodnie Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Chełmie zapraszają seniorów na bezpłatne szczepienia przeciw grypie.

Program jest adresowany do wszystkich mieszkańców Chełma korzystających ze świadczeń lekarskich w MSP ZOZ w Chełmie, jak i ze świadczeń niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. – Zapraszamy osoby z roczników 1953 i starszych, zamieszkałe na terenie miasta Chełm, z brakiem przeciwwskazań do szczepienia, potwierdzonych zaświadczeniem lekarskim – mówi Mariusz Żabiński, dyrektor chełmskiego MSP ZOZ.

W pierwszej kolejności pacjent powinien zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego w celu wykonania badania lekarskiego i uzyskania zaświadczenia o możliwości wykonania szczepienia przeciw grypie. Po uzyskaniu dokumentu w tym samym dniu powinien udać się do wybranego przez siebie punktu w Przychodni nr 1 przy ul. Wołyńskiej 11 lub Przychodni nr 2 przy ul. Połanieckiej 11.

– Pacjenci zaopcjowani do lekarzy MSP ZOZ będą szczepieni w przychodni, w której pracuje wybrany przez nich lekarz rodzinny – wyjaśnia dyrektor Żabiński. – W przychodni pacjent wypełni oświadczenie o zgodzie na wykonanie szczepienia w ramach programu polityki zdrowotnej. Po wypełnieniu dokumentów nastąpi przeprowadzenie rozmowy edukacyjnej i podanie szczepionki. Na zakończenie pacjent będzie zobowiązany wypełnić ankietę dotyczącą jego uczestnictwa w programie.

Program profilaktyki grypy dla mieszkańców miasta Chełm w wieku 65+ na lata 2018 – 2020 jest finansowany z budżetu miasta Chełm i będzie realizowany od 15 października do 10 grudnia br. – Nie dłużej jednak niż do wykorzystania liczby szczepionek przewidzianych na realizację programu – dodaje Mariusz Żabiński. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here