Zaszczepią miłość do książek

Lublin jest w tym roku jednym z kilku miast gospodarzy ogólnopolskiego Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”. Festiwalowe wydarzenia promujące czytelnictwo wśród dzieci będą odbywać się w Domu Słów, Biblio, CSK oraz w Ogrodzie Saskim. Wstęp wolny.

W Lublinie festiwal odbywał się będzie w dniach 13-15 września. W programie są spotkania z pisarzami, warsztaty poświęcone poszczególnym książkom i wystawy książkowych ilustracji. Na lubelskim festiwalu gościć będą tacy autorzy, jak: Renata Piątkowska, Tomasz Jastrun, Agnieszka Tyszka oraz ilustrator Tomasz Samojlik.

W festiwalowym programie znalazły się też warsztaty artystyczne z autorką „kocich” ilustracji Katarzyną Walentynowicz, warsztaty kaligraficzne w Domu Słów czy międzypokoleniowy spacer z książkowym bohaterem – Gruffalo- w Ogrodzie Saskim.

Festiwal, który jest częścią ogólnopolskiej akcji spotkań z autorami książek i ilustracji oraz samą literaturą, organizuje Fundacja Czas Dzieci, chcąc w ten sposób promować czytelnictwo od najmłodszych lat i rodzinne spędzanie czasu z książką i na rozmowach o literaturze.

Udział w festiwalowych wydarzeniach jest darmowy, ale na niektóre z nich obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły na festiwalowej stronie: www.festiwalliteraturydzieciecej.pl (EM.K.)