„Zaułek Poetów” zaroi się od budowlańców

„Zaułek Poetów” powinien być gotowy do końca tego roku

Nie udało się za pierwszym razem, ale za drugim już tak. Miasto wyłoniło wykonawcę „Zaułka Poetów”. Nowe miejsce spotkań świdniczan ma być gotowe do końca tego roku i będzie kosztować ok. 165 tys. zł.


„Zaułek Poetów” to jeden z pomysłów zgłoszonych do świdnickiego budżetu obywatelskiego. Zakłada on stworzenie na zieleńcu pomiędzy siedzibą Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, a Przedszkolem nr 6, miejsca służącego wypoczynkowi i integracji mieszkańców miasta, a także będącego „zapleczem” do działań artystycznych i kulturalnych w plenerze.

Na początku maja br. miasto rozpoczęło poszukiwania wykonawcy „Zaułka Poetów”. Zgłosiły się dwie firmy, ale ich oferty okazały się za drogie. Urzędnicy informowali wówczas, że sprawdzą, czy jest możliwość dołożenia do tej inwestycji np. z oszczędności powstałych przy innych zadaniach z budżetu obywatelskiego, jednak ostatecznie unieważnili to postępowanie i ogłosili kolejne.

Tym razem przetarg udało się rozstrzygnąć. Wpłynęły dwie oferty: firmy Usługi Remontowo-Budowlane REM-GUZ Marcin Guz ze Świdnika z kwotą 186 tys. zł (w pierwszym przetargu chciała 194 tys. zł – przyp. aut.) i spółki Garden Koncept Architekci Krajobrazu W. Januszczyk i P. Szkołut z Lublina, która zaproponowała cenę niespełna 165 tys. zł i to waśnie ona wykona „Zaułek”.

– Przetarg wygrała ta sama firma, która wykonała plac zabaw przy ulicy Wrzosowej. Nie jest to standardowy plac zabaw, więc liczymy, że „Zaułek” będzie równie atrakcyjnym miejscem i mieszkańcy będą z niego zadowoleni, tak jak w przypadku placu zabaw – mówią urzędnicy. (w)