Zaułek rozbrzmiewał ariami

Nie zawiedli się ci, którzy w minioną środę, 26 maja, odwiedzili Zaułek Poetów, przy Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku. Kompozycje Moniuszki, Chopina czy Mozarta oraz arie w wykonaniu wybitnych solistów zachwyciły najwybredniejszych melomanów.


Środowy koncert odbył się ramach projektu „Coolturalna Biblioteka”. Na jego realizację książnica zdobyła dofinansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Świdnik.

Pierwszym artystą, który miał okazję zaprezentować się publiczności w Zaułku Poetów był Grzegorz Pazik, pochodzący ze Świdnika, czołowy baryton młodego pokolenia.

W roli solistki mogliśmy podziwiać Kamilę Lendzion, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie, a wokalistom akompaniowała Karolina Hordyjewicz. Artyści zaprezentowali utwory między innymi Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza i Wolfganga Amadeysa Mozarta. Nie zabrakło również nawiązań do przypadającego 26 maja, Dnia Matki. G. Pazik wykonał pieśń „Matko moja ja wiem”, a po występie wręczył kwiaty swojej mamie.

W ramach projektu „Coolturalna Biblioteka” planowane są także spotkania z pisarzami i reżyserami. Na liście gości jest m.in. Ałbena Grabowska, Michał Rusinek, czy Wojciech Chmielarz.

O terminach kolejnych wydarzeń będziemy informować.

(opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here