Zaułek za drogi

Miasto Świdnik znów szuka firmy, która wykona „Zaułek Poetów”. Pierwszy przetarg unieważniono, bo oferty przekraczały zaplanowany budżet.


„Zaułek Poetów” to jeden z pomysłów zgłoszonych do ubiegłorocznej edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zakłada on stworzenie, a w zasadzie wzbogacenie o dodatkową infrastrukturę, bo Zaułek zafunkcjonował już w zeszłym roku, miejsca, będącego zapleczem do działań artystycznych i kulturalnych (np. spotkań autorskich w plenerze), a także służącego wypoczynkowi i integracji mieszkańców miasta. Z przestrzeni tej korzystaliby także najmłodsi świdniczanie, bo odbywałyby się tu także lekcje i warsztaty biblioteczne.

Pomysł na takie zagospodarowanie zieleńca poprzez m.in. ustawanie niewielkiej sceny z nagłośnieniem, oświetlania, siedzisk, plansz o tematyce artystycznej, pomiędzy siedzibą Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, a Przedszkolem nr 6 przypadł do gustu mieszkańcom Świdnika. Zagłosowało na niego prawie 800 osób i tym samym projekt zakwalifikował się do realizacji.

Na początku maja miasto ogłosiło przetarg na wykonanie „Zaułka”. Zgłosiły się do niego dwie firmy. Usługi Remontowo-Budowlane REM-GUZ Marcin Guz ze Świdnika z kwotą 194 tys. zł oraz Active Line Marcin Taczalski z Lublina – 247 tys. zł.

Tańsza z ofert o kilkadziesiąt tysięcy przekroczyła zaplanowany przez miasto budżet. Urzędnicy informowali wówczas, że sprawdzą, czy jest możliwość dołożenia do tej inwestycji np. z oszczędności powstałych przy innych zadaniach z budżetu obywatelskiego, jednak ostatecznie unieważnili to postępowanie i ogłosili kolejne.

Władze miasta przyznają, iż liczą na to, że oferenci patrząc na pierwszy przetarg, poprawią oferty i zaproponują tańsze kwoty. Miasto czeka na oferty do 2 lipca. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here