Zawiesił buty na kołku

W niedzielę, 25 września, w Pławanicach w przerwie meczu między gospodarzami, a Zrywem Gorzków, odbyło się uroczyste pożegnanie kończącego swoją długą przygodę z piłką nożną, jako zawodnika, Mirosława Neckara. 55-letnia legenda Pławanic na boisku spędził zdecydowaną większość swojego życia.


Mirosław Neckar popularny „Negri” a dla przyjaciół „Miro”, to wychowanek Chełmianki, który grał także w takich klubach jak: Granica Chełm, Zadrzew Zawadówka, Kryształ Rejowiec, Granica Dorohusk, a w ostatnich kilkunastu latach Pławanice Kamień. Podczas uroczystości pożegnania Mirosława Neckara wójt gminy Kamień Dariusz Stocki (także były zawodnik Pławanic), wraz z prezesem GKS-u Grzegorzem Weremko i byłym trenerem pławanieckiej drużyny Zbigniewem Lepionką, podziękowali 55-latkowi za godne reprezentowanie drużyny przez 16 lat.

Mirosław Neckar grę w popularnych „Pławkach” rozpoczął wiosną 2005 r., ostatni zaś mecz w barwach Pławanic rozegrał jesienią ubiegłego roku. Koledzy z boiska nie zawiedli i sprawili Mirkowi, a także kibicom przyjemną niespodziankę, wygrywając z drużyną z Gorzkowa 6:0. Przygody z piłką Neckar nie kończy gdyż jest członkiem Kolegium Sędziów Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i w dalszym ciągu będzie sędziował mecze piłki nożnej w chełmskim okręgu. (kg)