Zawodnik Satori najlepszy w Europie

Mateusz Hurko z Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori, został mistrzem Europy kadetów 10-11 lat w karate. Medale zdobyli też Fabian Nafalski i Lena Pilipczuk.

A z 580 osób z 19 państw wzięło udział w 19 mistrzostwach Europy open i Pucharze Europy karate kyokushin, które odbyły się w Myślenicach. W imprezie wystartowała też ekipa Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori. Największy sukces odniósł Mateusz Hurko, który okazał się najlepszym zawodnikiem w Europie w kat. kadetów 10-11 lat, powyżej 50 kg. W kat. młodzik 12-13 lat, powyżej 55 kg, wicemistrzem został Fabian Nafalski (w finale musiał zmierzyć się z cięższym o 20 kg i dużo wyższym rywalem).

Ponadto brąz dla Satori wywalczyła Lena Pilipczuk, startująca w kat. młodzik 12-13 lat, do 50 kg. Pozostali chełmscy zawodnicy, Rozalia Bielak, Oliwia Urbańska, Oliwia Zalichta, Tycjan Bielak, Bartosz Pachuta, Dawid Wurszt i Wojciech Kłodnicki, pomimo wspaniałych pierwszych pojedynków, nie zdołali wejść do ścisłej czołówki naszego kontynentu.

– Ogólnie wyniki jak i sam udział na tak ogromnym turnieju oceniam bardzo dobrze- mówi Bartłomiej Zakrzewski, prezes Satori. – Emocje czy też stres, które towarzyszą zawodnikom w takiej imprezie jest bardzo duży i trzeba umieć pokonać swoje bariery i pokonać przeciwnika co nie zawsze jest łatwe – podkreśla. Organizatorem mistrzostw byłą Myślenicka Akademia Karate Byakko, a sędzią głównym shihan Katsuhito Gorai (7dan). (kg)