Zawodową drogę zaczęli w Grecji

W ramach projektu „Zdobycie międzynarodowych kompetencji zawodowych podstawą przygotowania do przyszłej drogi zawodowej” młodzież wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie w dniach 1-12 kwietnia 2019 roku uczestniczyła w praktykach zawodowych zorganizowanych w Grecji.

Praktyki odbyły się w miejscowości Leptokaria, położonej na Riwierze Olimpijskiej, dzięki współpracy z greckim partnerem Kika Mobility Training Center oraz lokalnymi firmami.

W trakcie praktyk uczniowie, kształcący się w zawodach technik spedytor i technik logistyk, zapoznali się z zasadami funkcjonowania firm spedycyjnych i logistycznych w Grecji, obowiązującą dokumentacją branżową, czynnościami związanymi z przebiegiem procesów magazynowych i transportowych oraz prowadzeniem działalności marketingowej. Uczestnicy ćwiczyli również umiejętność obsługi urządzeń biurowych oraz przygotowania dokumentacji branżowej.

W trakcie pobytu uczniowie mieli także okazję poznać bliżej kulturę Grecji w ramach wycieczek kulturoznawczych, m.in. Meteory, malowniczą wyspę Skhiatos, Stary Panteleimon, Thesaloniki. Pięknym podsumowaniem programu kulturowego był wieczór grecki, podczas którego przy dźwiękach greckiej muzyki uczestnicy nauczyli się podstawowych kroków sirtaki – zorby.

Praktyki w Grecji stanowią dla młodzieży Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie cenne doświadczenie kulturowe, które przyczyniło się do wzrostu kompetencji językowych i społecznych. (-)