Zawody przyjaźni

W niedzielę, 9 sierpnia, rozegrano coroczne zawody gruntowe kół Wodnik oraz Wola Uhruska. Areną zmagań był graniczny Bug w Woli Uhruskiej, a do rywalizacji przystąpiły 42 osoby, w tym jedna kobieta – pani Ania z Wodnika.

Pogoda sprzyjała, humory dopisywały, a ryby brały całkiem nieźle. Najwięcej złowił Andrzej Sitarz (6600 g) z Wodnika. Drugi był Wojciech Król (5200 g) z Woli Uhruskiej, trzeci Sebastian Radzikowski (4910 g) z Wodnika, który złowił też największą rybę zawodów (leszcz o wadze 1160 g). Tuż za podium uplasował się Piotr Sadura (4590 g) z Wodnika, a piąty był reprezentant gospodarzy Grzegasorz Zalewski (4200 g).

Anna i Andrzej Koguciuk ufundowali wartościowy bon za wylosowanie 19. miejsca, prezes PZW Wodnika Kazimierz Kowalczuk ufundował trzy wiadra wędkarskie, Tadeusz Mulsson – puchar za największą rybę, Sebastian Radzikowski – talon za największą rybę, który wręczył sam sobie. Zarząd koła Wola Uhruska zadbał o smaczny obiad, a deser w postaci sernika zapewniła pani Ania. Sędziowali Adam Kozłowski i Waldemar Tomczak. (b)

Indywidualne zawody 55+

Kapitanat Sportowy Zarządu Okręgu PZW w Chełmie zaprasza na indywidualne zawody wędkarskie 55+, które odbędą się 22 sierpnia na Bugu w Woli Uhruskiej. Zbiórka o godz. 6.00 przy stołach. W 4-godzinnych, jednoturowych zawodach mogą brać udział zawodnicy, którzy ukończyli 55 lat. W dwóch sektorach będą rywalizowali wędkarze w klasyfikacjach spławik i feeder. Zgłoszenia telefonicznie do 18 sierpnia – nr 82 563 08 22. Opłata startowa to 50 zł od zawodnika, którą należy przekazać na konto Okręgu: PKO S.A. I O/Chełm nr 72 1240 2223 1111 0000 3577 0071.

II Towarzyskie Zawody Spinningowe

29 sierpnia na jeziorze Sumin odbędą się II Towarzyskie Zawody Spinningowe w formule teamów. Nazwa teamu zgłoszona podczas pierwszej edycji zawodów obowiązuje w całym sezonie. Więcej informacji na temat zasad można uzyskać na stronie internetowej Okręgu w zakładce Regulamin Rozgrywania Okręgowych Zawodów Wędkarskich. Zbiórka na łowisku o godz. 6.00 w dniu zawodów. Obowiązuje opłata startowa – 40 zł od każdego teamu. W przypadku braku dofinansowania startowego z koła wpłaty należy wnosić przelewem na konto Okręgu. W tytule przelewu należy wpisać „II spinningowe”. Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie do środy 26 sierpnia – nr 82 563 08 22.

Towarzyskie zawody dla młodzieży

9 sierpnia na starorzeczu Pompka w Woli Uhruskiej rozegrano zawody spławikowe dla młodzieży. Rywalizowało 15 zawodników (11 kadetów i 4 juniorów). Sędziowali: Marian Grzywna (sędzia główny) i Waldemar Tomczak (sędzia sekretarz). Wyniki juniorów: 1. Tomasz Kobus (Włodawa) – 4 pkt., 690 g ryb, 2. Marek Kruk (Wola Uhruska) – 4 pkt., 505 g ryb, 3. Szymon Korczyński (Wola Uhruska) – 5 pkt., 380 g ryb, 4. Grzegorz Dziedzic (Krasnystaw Miasto) – 6 pkt., 420 g ryb. Wyniki kadetów: 1. Filip Kierepka (Sieja Włodawa) – 3 pkt., 890 g ryb, 2. Przemysław Polak (Wola Uhruska) – 5 pkt., 1.065 g ryb, 3. Aleksander Kierepka (Sieja Włodawa) – 7 pkt., 515 g ryb, 4. Bartłomiej Młynarczyk (Wola Uhruska) – 10 pkt., 460 g ryb, 5. Jakub Korzeniewski (Cementownia SUM) – 10 pkt., 400 g ryb, 6. Tomasz Wójtowicki (Wola Uhruska) – 13 pkt., 405 g ryb. Największą rybę zawodów, płoć o wadze 140 g, złowił Grzegorz Dziedzic z Koła Krasnystaw Miasto.

Organizatorzy składają podziękowania Koledze Sebastianowi Radzikowskiemu z Koła PZW Wodnik, który ufundował nagrodę w postaci wysokiej klasy pokrowca na wędziska oraz 3 talonów pieniężnych do realizacji w Sklepie Wędkarskim Wodnik.

II Karpiowe Grand Prix

Zawody odbyły się na zbiornika Niwa koło Sawina w dniach 30 lipca – 2 sierpnia. Rywalizowało 6 dwuosobowych ekip. Zwycięstwo odniosła ekipa w składzie Mateusz Książek i Piotr Ostrowski, która jako jedyna złowiła ryby. Łupem zwycięzców padły dwa karpie o wadze 13,5 kg i 6,5 kg. Sędziowali Marek Talma (sędzia główny) i Wiesław Kędzierawski (sędzia sekretarz).

Towarzyskie zawody feederowo-spławikowe w Kole Wojskowym

Zawody zorganizowano na Bugu w Woli Uhruskiej 8 sierpnia. Startowało 19 wędkarzy, sędziowali Tomasz Witowski (sędzia główny) i Adrian Jokisz (sędzia sekretarz). Wyniki: 1. Artur Seweryn – 4255 pkt., 2. Bartosz Czernikarz – 3015 pkt., 3. Marek Sawa – 2850 pkt., 4. Jarosław Gruszecki – 2400 pkt., 5. Marcin Gruszecki – 2360 pkt., 6. Jan Mróz – 1645 pkt. (kd)

O Puchar Skarbnika

W niedzielę (2 sierpnia) na rzece Bug w Woli Uhruskiej odbyły się Otwarte Zawody o Puchar Skarbnika Koła Moczykij Alberta Pikusa. Uczestniczyło w nich 63 zawodników. Po raz drugi z rzędu zwyciężył Michał Skiba łowiąc 6580 g ryb. Drugie miejsce zdobył Kondrad Szyszkowski (6515 g), zaś trzeci był Tadeusz Mulsson (6190 g).

Wodnik zaprasza na zawody

W niedzielę (23 sierpnia) na Bugu w Woli Uhruskiej odbędą się Gruntowe Mistrzostwa koła PZW Wodnik. Zbiórka zawodników przy tzw. stołach o godz. 5.30 rano. Łowienie według regulaminu RAPR. Zapisy w sklepie wędkarskim WODNIK ul. Gdańska 11 lub pod numerem 82 564 31 63 do 19 sierpnia włącznie, po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane. Osoby, które zrezygnują z udziału, proszone są o jak najwcześniejsze zgłoszenie tego do organizatora. (b)

Podrasuj swoje wabiki

Przynęty miękkie zazwyczaj zbrojone są główkami jigowymi. Na ołowianych główkach często zbiera się nalot, co nie wygląda zbyt estetycznie. Jednak jest na to metoda. Od jakiegoś czasu na rynku pokazują się główki malowane, najczęściej proszkowo. Pracownia Wędkarska Mandula Chełm poszła o krok dalej i główki pokrywane są tam mieszankami brokatów i lakierów co jeszcze lepiej zabezpiecza kolor.

W ofercie Pracowni są zarówno tradycyjne główki malowane oraz takie z wklejanym okiem 3D. Kombinacje kolorów mogą być różne, a co ciekawsze, do pracowni Jakuba Mruka można przynieść swoje główki, a on pomaluje je na dowolny kolor – taka usługa to nadal rzadkość na polskim rynku wędkarskim, ale bardzo ciekawa, bo dzięki niej spinningista ma istotny wkład w to, jak prezentują się jego zestawy. (b)