Zbiornik coraz bliżej

(2 marca) W siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarstwa Wodnego w Lublinie podpisano umowę na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej dla zadania „Budowa zbiornika retencyjnego na rzece Wieprz w miejscowości Rońsko, gmina Krasnystaw w celu zmniejszenia zagrożenia powodziowego miasta Krasnystaw”.


Umowę podpisano z wykonawcą projektu Przedsiębiorstwem Budowlanym i Handlowym „Wodex”. RZGW w Lublinie reprezentowała Agnieszka Szymula – dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Zapowiedź tego wydarzenia miała miejsce podczas briefingu prasowego w Krasnymstawie z udziałem prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysława Dacy w dniu 23 lutego, który poinformował, że w Krasnymstawie w przeciągu 4 lat powstanie wielofunkcyjny zbiornik wodny, pełniący m. in. funkcję przeciwpowodziową.

Z ramienia samorządów w uroczystości podpisania umowy uczestniczyli: Robert Kościuk – burmistrz Krasnegostawu, Edyta Gajowiak-Powroźnik – wójt gminy Krasnystaw, Jerzy Lewczuk – wójt gminy Izbica i Andrzej Leńczuk – starosta krasnostawski. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here