Zbiornik w nowych rękach

Jan Strojek, przedsiębiorca z gminy Siennica Różana, zwyciężył w przetargu ma dzierżawę zbiornika wodnego w Siennicy Różanej. – Wielkich zmian nie planuję – zapewnia.

Dotychczas zbiornik w Siennicy Różanej dzierżawiło koło wędkarskie przy Kole Łowieckim Szarak. Skarbnikiem był w nim Jan Strojek, na co dzień przedsiębiorca z gminy Siennica Różana. Strojek postanowił koło opuścić i założył koło wędkarskie „Sum”. Przystąpił do dzierżawy zbiornika i wygrał. Ma płacić gminie 7,7 tys. zł rocznie. – Do przetargu zgłosił się też Polski Związek Wędkarski z Chełma, ale oferta pana Strojka była korzystniejsza – mówi Leszek Proskura, wójt Siennicy Różanej.

Nowy dzierżawca zbiornika zapewnia, że wielkich zmian na obiekcie nie planuje. – Będziemy kontynuować to, co było dotychczas, być może pojawią się jakieś nowości, ale ogłosimy je na początku kolejnego sezonu wędkarskiego – mówi Nowemu Tygodniowi Jan Strojek. Na razie wiadomo, ile będzie kosztować wykupienie pozwolenia na połów ryb w Siennicy Różanej. – 400 zł rocznie lub 30 zł dziennie – mówi. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here