Zbliżeni nad flaszką w aucie

Po 5 tysięcy złotych grzywny za naruszenie nakazu izolacji dostali dwaj świdniczanie, którzy popijali sobie alkohol w aucie. Konsekwencje czekają również dwóch nastolatków za poruszanie się bez nadzoru dorosłych.


W piątek 3 kwietnia około 18.00. świdniccy policjanci dostali zgłoszenie o mężczyznach siedzących od dłuższego czasu w aucie zaparkowanym na jednym ze świdnickich osiedli. We wskazanym miejscu patrol faktycznie zastał dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie raczyli się alkoholem. Panowie za nic mieli pouczenia mundurowych. Byli aroganccy i odmówili przyjęcia 500 zł mandatu.

Policjanci sporządzili więc wniosek o ukaranie delikwentów przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdniku, a ten na obydwu nałożył grzywnę w wysokości 5 tys. zł za złamanie restrykcji obowiązujących w okresie epidemii. Czy chodziło o zakaz przemieszczania się z wyłączeniem załatwiania spraw niezbędnych życiowo, zakaz zgromadzeń, a może zbliżania się osób w miejscach publicznych (sam samochód do takich przecież nie należy) na odległość mniejszą niż dwa metry, nie udało się nam ustalić.

Również za złamanie rygorów epidemiologicznych odpowiedzą dwaj 16-letni mieszkańcy powiatu świdnickiego, którzy 1 kwietnia samowolnie opuścili domy, łamiąc zakaz poruszania się przez nieletnich bez opieki dorosłych opiekunów. Jakie poniosą konsekwencje, zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Jn