Zbyt drogie koniki bujane

Bez sukcesu zakończył się ogłoszony niedawno przez ratusz przetarg na wybór wykonawcy placu zabaw dla dzieci w wąwozie Rury. Mieszkańcy dzielnicy będą musieli po raz kolejny uzbroić się w cierpliwość. Poprzednie, zniszczone przez wandali urządzenia z placu zabaw, zostały rok temu zdemontowane.


Na budowę placu zabaw w wąwozie w rejonie ul. Jana Sawy miasto zaplanowało przeznaczyć 163 354, 91 zł. Do 26 lipca pojawiła się tylko jedna oferta warszawskiej firmy DRO– MAR, która zaproponowała 234 930, 00 zł.

– Ponieważ oferta tej firmy znacznie przewyższa kwotę przeznaczoną na realizację zadania, jeszcze w sierpniu ponownie ogłosimy postępowanie przetargowe– zapowiada Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.

Nowy plac zabaw ma mieścić się bliżej dna wąwozu i biegnącej jego środkiem asfaltowej alejki. Zaplanowano postawienie na nim m.in. dwóch bujaków sprężynowych w kształcie konika i liska, niewielkiej karuzeli, huśtawki, liniarnium do wspinania i dużego zestawu do zabawy ze zjeżdżalnią a także rehabilitacyjnej ławeczki dla seniorów z rowerkiem do ćwiczeń i zestawu równoważni do podciągania się (street workout place). Przewidziano również dwie ławki z oparciami i kosze na śmieci.

Emilia Kalwińska