Zdali mundury i odpoczną

W Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie odbyło się uroczyste pożegnanie czterech funkcjonariuszy. Trzej z nich odeszli po ponad 30 latach służby.

Na świadczenie emerytalne odeszli: po blisko 27 latach podinsp. Andrzej Florek, ekspert Zespołu Kadr i Szkolenia, a po ponad 30 latach – asp. szt. Tadeusz Kendzierawski, kierownik posterunku policji w Sawinie, podinsp. Mirosław Weskida, ekspert wydziału kryminalnego chełmskiej komendy oraz asp. szt. Tomasz Błaziak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Chełmie .
Asp. szt. T. Błaziak szefował chełmską „drogówką” od lipca 2009 r. Wieloletni negocjator policyjny, inicjator wielu akcji i happeningów na rzecz poprawy bezpieczeństwa na chełmskich drogach (m.in. to za jego sprawą w Podgórzu, na odcinku krajowej „dwunastki”, pojawiło się dodatkowe oznakowanie). Jego miejsce, na stanowisku p.o. naczelnika, zajął kom. Jacek Korszla.
Uroczyste pożegnanie funkcjonariuszy odbyło się w ubiegłą środę (1 lutego) w sali konferencyjnej chełmskiej komendy. Policjanci odebrali gratulacje i podziękowania z rąk Komendanta Miejskiego Policji, insp. Mariusza Siegiedy oraz jego zastępców. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza jednostki, policjanci oraz pracownicy cywilni. (pc)