Zdecydujemy – pomogą

Do 31 października mieszkańcy Lublina mogą wybierać zwycięzców w programie „Decydujesz, pomagamy”. To kolejna, trzecia już edycja konkursu sieci TESCO.


W Lublinie i okolicy o grant w wysokości 5000 złotych konkurują ze sobą trzy organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie „Gang Poszukiwaczy Szczęścia”, Lubelskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Zdobywcy Marzeń”; oraz Fundacja „Rozwiń Skrzydła”. Każda z nich ma inny pomysł na wykorzystanie tych środków: „Gang Poszukiwaczy Szczęścia” planuje np. warsztaty edukacyjne dla mam, „Zdobywcy Marzeń” środki z grantu zamierzają przeznaczyć na organizację festynu integracyjnego z okazji Dnia Wiosny a Fundacja „Rozwiń Skrzydła” chce prowadzić dodatkowe zajęcia dla dzieci, na których nauczy je szyć. – Pierwsze dwie edycje programu pokazały, nam jak wiele dobrego mieszkańcy są w stanie zrobić przy naszej pomocy. Naszym zdaniem wszystkie projekty są wspaniałe. Już nie możemy się doczekać rezultatów tej edycji – mówi Daria Kulińska, członek rady Fundacji Tesco.
Lubelskie pomysły można wesprzeć podczas rodzinnych zakupów. Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostaną opublikowane po 13 listopada 2017 na stronie: www.tesco.pl/pomagamy. Wszystko w rękach mieszkańców – głosowanie trwa do 31 października. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy walczą o 125 grantów o łącznej wartości 625 000 złotych. (EM.K.)