Zdobył Puchar Polski

Świetny start na matach Radomia zanotował uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie i zawodnik Cementu Gryf Chełm, Hubert Sidoruk. W corocznym Pucharze Polski Kadetów (15-17 lat) w zapasach wystartowali najlepsi młodzi zapaśnicy z terenu całego kraju oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Ukrainy.

W kategorii wagowej do 60 kg do walk o medale przystąpiło 31 zawodników, w tym Hubert Sidoruk z Cementu Gryf Chełm. Utalentowany podopieczny trenera Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba pokonał kolejno pięciu przeciwników nie tracąc nawet jednego punktu technicznego. W decydującej walce o złoty medal Hubert zwyciężył przez tzw. przewagę techniczną 8:0 Jeduta Gracjana z Agrosu Żary.

Bliski zdobycia medalu był drugi uczeń ZST, Filip Zając, który w pojedynku o brąz uległ na punkty Olivierowi Dobce z Kartuz i został sklasyfikowany na piątym miejscu. Dobrze na radomskich matach zaprezentował się także Iwo Borowiec, uczeń II LO w Chełmie. Iwo startując w kategorii wagowej Huberta odniósł trzy zwycięstwa i niewiele brakowało, aby stoczył walki o medal. Ostatecznie zajął siódme miejsce. (d)