Zdolny do wszystkiego

Z nową maszyną świdnickich samorządowców zapoznał prezes Pegimeku, Jerzy Irsak

Odśnieża, zbiera liście, kosi trawę, zamiata chodniki i ulice, myje przystanki, pomniki, odkurza ławki – to tylko niektóre z funkcji jakie ma Holder x45, nowy nabytek Pegimeku. Wielofunkcyjny pojazd porządkowy kosztował spółkę ok. 300 tys. zł.


Holder x45 jest to mobilna, miejska zamiatarka, która po szybkim i sprawnym „przezbrojeniu” może stać się kosiarką, pługiem do odśnieżania, bądź maszyną do usuwania liści. – Jest to wielofunkcyjna typowo komunalna maszyna, a przy tym nowość na rynku, nie tylko polskim ale i światowym. Jej główna zaleta jest taka, że jest całoroczna. Latem i wiosną może być używana jako kosiarka, zamiatarka czy odchwaszczarka. Jesienią może zbierać liście, a zimą odśnieżać i rozsypywać sól. Zakupiliśmy w ją pełni wyposażoną ze wszystkimi elementami, dzięki czemu jest gotowa do pracy przez 365 dni w roku – mówi Jerzy Irsak, prezes Pegimeku.

W ubiegły poniedziałek, 29 czerwca, pracownicy Pegimeku zaprosili przedstawicieli Urzędu Miasta, w tym burmistrza oraz radnych na prezentację świeżo zakupionego pojazdu. Nowy nabytek z całym potrzebnym osprzętem kosztował miejską spółkę około 300 tys. zł netto. Ale jak podkreśla J. Irsak, to i tak ok. 95 tys. zł taniej od obecnej ceny rynkowej, bo zakupiono model prezentacyjny.

– Od ubiegłego roku był w salonie i wykorzystywano go jedynie do prezentacji. Ma stuprocentową gwarancję – mówi prezes.

Dodatkowy atut Holdera x45 to stosunkowo niewielkie jak na maszynę komunalną rozmiary i zwrotność.

– Infrastruktura miasta się zmienia. Mamy ścieżki rowerowe, stojaki, podpórki dla rowerzystów i tym podobne elementy, a ta maszyna świetnie sobie radzi w takich warunkach. Wagowo jest przystosowana do chodników i idealna do asfaltowych ścieżek rowerowych. Świetnie sobie też poradzi na chropowatych nawierzchniach – zaznacza prezes Pegimeku i dodaje, że w przyszłym roku spółka planuje zakup kolejnej, tym razem większej gabarytowo, maszyny komunalnej. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here