Zdradliwe schody czyhają na seniorów

O oznaczenie krawędzi schodów na placu Konstytucji 3 maja zwrócił się do władz miasta radny Ireneusz Szutko. Jak tłumaczy, brak tych oznaczeń to spory problem dla starszych mieszkańców miasta. – Już kilka osób się tam przewróciło i wymagało pomocy pogotowia – podkreśla samorządowiec.


– Kiedyś, chyba nawet w odpowiedzi na moją interpelację, na placu Konstytucji na krawędziach tych płaskich schodków pojawiły się ostrzegawcze żółto-niebieskie pasy, ponieważ ludzie tam się przewracali. Teraz, po ostatnich pracach prowadzonych na placu, te oznaczenia zniknęły i sytuacja się powtarza. Ludzie się przewracają, a pogotowie interweniowało tam już kilkakrotnie. Dlaczego te pasy zniknęły? – pytał radny Ireneusz Szutko (Świdnik Wspólna Sprawa) na ostatniej sesji.

Radny przypomniał również, że w tamtym roku na wniosek mieszkańców składał prośbę o budowę przejścia dla pieszych przy ul. Ratajczaka i chciał wiedzieć na jakim to jest etapie.

Urzędnicy zapewnili, że w sprawie przejścia skontaktują się z radnym telefonicznie, po dokładnym zapoznaniu się ze sprawą, a ostrzegawcze pasy – choć nie żółto-niebieskie, a w odcieniach szarości – „wrócą” na schody. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here