Zdyscyplinować samolubnych kierowców

– Każde miejsce parkingowe w mieście jest na wagę złota, ale niektórzy zostawiając auta w ogóle nie myślą o innych – skarżą się mieszkańcy Świdnika na kierowców, którzy zajmują więcej niż jedno miejsce postojowe. Pomysł na rozwiązanie tego problemu ma radna Edyta Lipniowiecka (ŚWS), która proponuje wymalowanie na powiatowych parkingach linii oddzielających.


Swoją propozycję radna przedstawiła staroście w jednej z ostatnich interpelacji. Poprosiła o namalowanie linii wyznaczających miejsca parkowanie na parkingach znajdujących się przy powiatowych drogach – ul. Racławickiej oraz na al. Armii Krajowej.

– Podobną interpelację składałam już w 2019 roku. Dotyczyła ona wówczas tylko ul. Racławickiej. Wyznaczenie miejsc do zatrzymywania samochodów usprawni w znacznym stopniu parkowanie oraz utrzymanie wyznaczonej liczby miejsc parkingowych. Obecnie niejednokrotnie dochodzi do zajęcia na przykład dwóch miejsc parkingowych przez jedno auto, co utrudnia zatrzymanie się w tym miejscu pozostałym użytkownikom. Niejednokrotnie widać na parkingach przerwy pomiędzy samochodami, które zabierają kilka miejsc parkingowych – argumentuje radna i zaznacza, że zdaje sobie sprawę, iż zima nie jest odpowiednią porą na malowanie pasów, ale ma nadzieję, że kiedy warunki atmosferyczne będą lepsze, powiat przychyli się do jej prośby.

W odpowiedzi na ten wniosek Starostwo Powiatowe w Świdniku poinformowało, że propozycja radnej zostanie poddana konsultacjom społecznym, a ich wynik „umożliwi zarządcy drogi podjęcie właściwej decyzji”.

Wskazano również, że minionym roku, w odpowiedzi na sugestie mieszańców, na ul. Racławickiej, pomiędzy ulicami Głogową i Kalinową, wymalowano linie oddzielające miejsca postojowe, co umożliwia kierowcom wyrażenie opinii na temat zasadności takiego rozwiązania. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here