Zebra wymalowana, czas na kocie oczka

Oznakowanie przejścia już zostało wykonane. Zdaniem radnej Edyty Lipniowieckiej przydałoby się jeszcze zamontować w nim odblaski

– Kiedy na wyniesionym przejściu dla pieszych na ul. Wyszyńskiego pojawi się oznakowanie poziome? – pytała podczas ostatniej sesji radna Edyta Lipniowiecka. Kilka dni po jej interpelacji zebra była gotowa.


– Chciałabym dopytać o wykonanie oznakowania poziomego na nowym wyniesionym przejściu dla pieszych na ulicy Wyszyńskiego. Kiedy pytałam o tę sprawę w lutym, otrzymałam informację, że zostanie ono wykonane, jak tylko pozwoli pogoda. Wydaje mi się, że warunki są już jak najbardziej odpowiednie i chciałam dowiedzieć się, kiedy możemy się tego spodziewać? – pytała podczas sesji radna Edyta Lipniowiecka.

Swego czasu radna Świdnik Wspólna Sprawa zabiegała o to, aby to przejście dla pieszych przebudowano i dodatkowo wmontowano w nie punktowe elementy odblaskowe, czyli tzw. kocie oczka.

– Urząd Miasta odpisał mi ostatnio, że to propozycja do realizacji w ramach bieżącego utrzymania dróg, ale jestem ciekawa czy została przewidziana, czy nie? – mówiła na sesji radna.

Wiceburmistrz Michał Piotrowicz odpowiadał, że warunki są jak najbardziej odpowiednie i jeśli tylko wykonawca będzie miał wolne moce przerobowe, oznakowanie zostanie wymalowane, a sprawa kocich oczek zostanie rozważona.
Jak się okazuje, już kilka dni po sesji przejście pomalowano.

– Jak widać, naszej gminie trzeba czasem przypomnieć o niektórych sprawach. Mam nadzieję, że moja prośba dotycząca elementów odblaskowych także zostanie pozytywnie rozpatrzona. Wnioskowałam również o namalowanie linii ciągłej, aby do zatoczki dało się wjechać od strony kościoła oraz aby zmienić godziny parkowania, tak aby mieszkańcy pobliskich bloków mogli parkować tu od 18 do 6 rano – mówi radna. (w)