Zebrali ćwierć tony „złota”

Szacuje się, że około 65 proc. polskich dzieci spędza wakacje w domu. Aby zmieniać te smutne statystyki Polski Czerwony Krzyż co roku organizuję akcję „Gorączka złota”, której celem jest zbiórka funduszy na organizację letniego wypoczynku dla dzieci z najuboższych rodzin i domów dziecka. Tegoroczną edycję akcji jak zwykle wsparli także krwiodawcy z HDK-PCK przy PZL-Świdnik.


Dobiegła końca kolejna edycja akcji „Gorączka Złota”. Zebrane w jej ramach jedno-, dwu– i pięciogroszowe monety zostaną przeznaczone na organizację letnich kolonii dla dzieci z najuboższych rodzin i domów dziecka. Po raz kolejny inicjatywę tę wsparli krwiodawcy z Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik. Zebrali ponad 245 kg „złota”, a w sumie, w trzech ostatnich akcjach, już ponad 750 kg monet.
– Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc ze strony dyrekcji i młodzieży wszystkich szkół średnich, gimnazjów i szkół podstawowych naszego miasta oraz Piask, a także Urzędu Miasta Świdnika, Powiatu Świdnickiego, a w szczególności pracowników PZL-Świdnik. We wszystkich tych jednostkach ustawione były specjalne skarbonki. Już teraz apelujemy o zbieranie „złotych monet” na kolejną akcję, którą uruchomimy już po wakacjach. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za ten dar serca. Pamiętajmy, że warto pomagać innym, bo „człowiek jest tyle wart, ile może podarować drugiemu” – mówi Andrzej Słotwiński, prezes Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik. (W)