Zebrania sprawozdawcze w kołach

Kolejne koła ustaliły terminy walnych zebrań sprawozdawczych członków.
Zebranie w Kole PZW PKS Chełm odbędzie się 3 lutego (piątek) o godz. 15.30 w świetlicy zakładu przy ul. Hutniczej 2 w Chełmie.
Zebranie w Kole PZW LIN w Sawinie odbędzie się 11 lutego o godz. 10.00 w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Sawinie.

Zebranie sprawozdawcze Koła ChSM

Informację o terminie zebrania zamieściliśmy we wcześniejszych numerach NT. Przypominamy, że walne zebranie członków Koła ChSM odbędzie się w 28 stycznia o godz. 10.00 – w Chełmie przy ul. Piłsudskiego 30 A (Klub Seniora).

Przed posiedzeniem plenarnym

Zarząd Okręgu ustalił termin plenarnego posiedzenia z udziałem Okręgowej Komisji Rewizyjnej, Okręgowego Sądu Koleżeńskiego i prezesów kół na 18 lutego. Koła, w których nie określono jeszcze terminów zebrań sprawozdawczych proszone są o ich przeprowadzenie w innym terminie.

Regulamin łowiska „No kill”

Podczas ostatniego posiedzenia Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Chełmie (8 stycznia) ustalono regulamin łowiska „No kill” na mniejszej komorze zbiornika Glinianki Horodyszcze. Wszystkich wędkarzy wędkujących na tym łowisku obowiązuje zasada „złów i wypuść”, która dotyczy wszystkich gatunków ryb. Zabronione jest przetrzymywanie ryb w sadzach, gdyż każdą złowioną rybę należy natychmiast wypuścić do wody. Nie można posiadać przy sobie ryb złowionych na innym łowisku oraz wędkować metodami „na żywca” i „na martwą rybkę”.

Uwaga na cienki lód!

Zarząd Okręgu ostrzega wędkarzy przed wchodzeniem na pokrywę lodową, która niedawno powstała na łowiskach. Wprawdzie przez kilka dni zanotowano temperatury ujemne, jednak lód nie jest jeszcze dostatecznie gruby. Nie ma sensu ryzykować życiem dla kilku złowionych ryb. W przypadku lodu nie ma nigdy pewności czy jest bezpieczny. Nawet na grubym lodzie są miejsca, gdzie pokrywa jest bardzo cienka lub występują tzw. „oparzeliska”. (kd)

Wieści z Wodnika

9 stycznia odbyło się zebranie Zarządu Koła Wodnik. Podjęto decyzję o przeprowadzeniu 15 zawodów w 2018 roku na wodach PZW Chełm w kategorii spławik, grunt i spinning oraz dla młodzieży zawody spławikowe, zawody towarzyskie z kołem Wola Uhruska, zawody 60+ a także zawody o Puchar Prezesa i Puchar Sklepu Wodnik. W każdych zawodach przewidziano atrakcyjne nagrody.
Członkowie koła Wodnik chcący uzyskać licencję sędziego lub zostać strażnikiem Społecznej Straży Rybackiej proszeni są o kontakt ze Stanisławem Kowalczykiem (sekretarz koła) w sklepie Wodnik.
Wśród nowo wstępujących do Wodnika, wzorem lat ubiegłych, rozlosowane będą atrakcyjne nagrody rzeczowe w tym wędka o wartości 800 zł.
Składki członkowskie na rok 2018 przyjmowane są w sklepie Wodnik przy ul. Gdańskiej 11 w godzinach 9-17 każdego dnia roboczego.
Walne zebranie sprawozdawcze Koła PZW Wodnik odbędzie się 28 stycznia o godz. 10.00 w Barze Crazy Horse przy ul. Wojsławickiej w Chełmie. (red)

Wieści z Brzany

Zarząd koła PZW „Brzana” w Chełmie informuje o terminie posiedzenia walnego, które odbędzie się 4 lutego o godzinie 10.00 w Hotelu „Duet” przy ul. Hrubieszowskiej 54A w Chełmie.
Dodatkowo informujemy, że w sklepie zoologiczno-wędkarskim „Cliford” przy Placu Kupieckim w Chełmie (pawilon nr 12), kupić można znaczki uprawniające do wędkowania na wodach Zarządu Okręgu PZW Zamość. (red)