Zebrania w kołach

Rok 2017 to rok wyborczy, ponieważ upływa obecna kadencja władz wszystkich szczebli w Polskim Związku Wędkarskim. Okręgowy Zjazd Delegatów odbędzie się 14 maja br., zaś już od 8 stycznia rozpoczyna się kampania sprawozdawczo-wyborcza w kołach. Podajemy terminy najbliższych zebrań:
– Wola Uhruska – 8 stycznia 2017 r., godz.. 10:00 – Zajazd „Gibson”,
– Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa – 15 stycznia, godz. 10:00 – Bar „Tequila”,
– Środowiskowe – 15 stycznia, godz. 14:00 – plebania parafii pw. Chrystusa Odkupiciela,
– Włodawa – 22 stycznia, godz. 10:00 – Urząd Miasta Włodawa,
– Ceramik Krasnystaw – 22 stycznia, godz. 9:30 – świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej w Krasnymstawie przy ul. Okrzei,
– Brzana – 22 stycznia, godz. 10:00 – świetlica Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Składki w kole ChSM
Zarząd Koła informuje, że składki na rok 2017 można opłacać w siedzibie koła przy ul. Lwowskiej 51 „a” w Chełmie (za biurowcem ChSM) we wtorki w godz. 16:00-18:00 oraz w pozostałe dni bezpośrednio u skarbnika koła (kontakt: 508 294 731).
Zmiany
w regulaminach zawodów
Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego włączył dyscyplinę feederową (gruntową) do dyscyplin wędkarskich i opracował regulamin zawodów zamieszczony w Zasadach Organizacji Sportu Wędkarskiego. W związku z powyższym regulamin ten będzie stosowany podczas rozgrywania zawodów gruntowych (feederowych) w Okręgu Chełmskim. Jedynym odstępstwem będzie zwiększony limit zanęty ze względu na przedłużenie czasu trwania zawodów do 5 godzin. Podajemy w skrócie wymagania dotyczące sprzętu, zanęty i techniki połowu zamieszczone w regulaminie ZG PZW.
Maksymalna długość wędki 4,5 m, sygnalizatorem może być tylko szczytówka. Odległość dolnej krawędzi koszyczka zanętowego od grotu haczyka minimum 50 cm, maksymalna wielkość haczyka – nr 10 (7 mm między grotem, a trzonkiem). Wymiary koszyczka zanętowego (dotyczy także koszyczków używanych do nęcenia) – wymiary maksymalne: średnica 5 cm, długość 7 cm. Koszyczek zanętowy może być zamocowany na zestawie wyłącznie za pomocą agrafki z krętlikiem i zastopowany krętlikiem lub stoperem. Możliwość nęcenia wyłącznie koszyczkiem zanętowym, po zdemontowaniu przyponu. Zakaz używania rurek antysplątaniowych oraz łowienia bez koszyczka. Podczas wszystkich zawodów gruntowych (feederowych) ukleja będzie zaliczana do wagi. Podczas trwania zawodów wędka jest trzymana w ręku lub ustawiona w podpórce z jednoczesnym zachowaniem stałego kontaktu z wędziskiem. Ilość stosowanej zanęty po nawilżeniu, przesianiu i dociążeniu nie może przekraczać 12 litrów na turę. Limit przynęt używanych do nęcenia nie może przekraczać 2,5 litra, w tym 1 litr ochotki haczykowej lub jokersa na turę. W stanie suchym można stosować wyłącznie atraktory. Zanęty podczas kontroli ich ilości nie mogą być przedstawiane sędziemu w stanie ubitym w pojemniku.

Zmiany w regulaminach zawodów Grand Prix
Od nowego roku w Okręgu Chełmskim wprowadzono zmiany w organizacji zawodów grand prix w dyscyplinach spławikowej i gruntowej seniorów. Zawody, zarówno spławikowe, jak i gruntowe (feederowe) będą rozgrywane w jednej 5-godzinnej turze. Zawody spławikowe młodzieży i kobiet będą rozgrywane w dwóch 2-godzinnych turach, zaś zawody spinningowe tak, jak dotychczas – 1 tura, 6 godzin. Do punktacji rocznej w kategorii seniorów będą zaliczane 3 edycje zawodów gruntowych, spławikowych lub spinningowych (w przypadku startu we wszystkich 4 edycjach zawodnikowi odliczany jest najgorszy z uzyskanych wyników). W kategoriach młodzieży i kobiet, w której odbędą się 3 edycje (6 tur) zawodów do wyniku rocznego będą zaliczane 4 najlepsze tury. Zmieniono także punktację. Za pierwsze miejsce w sektorze zawodnik otrzyma 20 pkt. i odpowiednio za miejsce dwudzieste – 1 pkt. (kd)