Żeby czekanie się nie dłużyło

Z myślą o najmłodszych podróżnych i ich rodzicach w Porcie Lotniczym Lublin powstały dwa kąciki zabaw dla dzieci. To efekt współpracy nawiązanej przez świdnickie lotnisko i sklep IKEA.


– Cieszę się, że do grona naszych partnerów dołącza marka o międzynarodowej renomie jaką jest IKEA. To bardzo ważne dla naszych podróżnych, aby również w porcie lotniczym istniało miejsce dedykowane najmłodszym, stworzone z myślą o nich i dostosowane do ich potrzeb. Jestem przekonany, że da radość wszystkim, którzy będą mieli chęć z niego skorzystać – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Sklep IKEA w Lublinie wyposażył dwa kąciki zabaw: w hali odlotów w strefie Schengen i Non Schengen. Obydwie przestrzenie nawiązują do tematyki podróżowania i latania. Autorem koncepcji jest projektant Mateusz Majewski, projekt zaś stworzony został we współpracy z projektantką Magdaleną Boguszewską. Miejsca zostały urządzone w taki sposób, aby dzieci mogły się tutaj bawić i przy tym czuć się bezpiecznie. Oprócz niezbędnego wyposażenia – stolików, szafek i krzeseł najmłodsi znajdą w kącikach zabawy także artykuły do rysowania, kolorowanki i zabawki.

– To nie tylko przestrzeń, w której rodziny z dziećmi będą mogły w przyjaznych i bezpiecznych warunkach oczekiwać na swoją podróż. Chcieliśmy tą realizacją pokazać, że produkty IKEA, dzięki swojej funkcjonalności, można wykorzystać w każdej przestrzeni, zarówno w domu, jak i w miejscach wspólnych. Tym samym urzeczywistniamy hasło: „IKEA. Bliżej niż myślisz” – mówi Maria Szymańska, dyrektor regionu IKEA w Lublinie. (opr. w)