Zero nudy w ferie

Lubelski ratusz zachęca rodziców do zapisywania dzieci ze szkół podstawowych na zimowe półkolonie. Z oszczędności z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dopłaci też do wypoczynku w atrakcyjnych kurortach.


Miejsc jest ponad 350. Zapisy prowadzone są stacjonarnie w sześciu placówkach, szkołach podstawowych nr 3, 14 (ZS nr 12), 29, 30 39 i 52. W Zespole Szkół na Sławinkowskiej oraz SP nr 52 na Felinie już w minionym tygodniu zgłosił się komplet zainteresowanych.
W planie są wycieczki turystyczno-krajoznawcze, wyjścia na baseny, do kina, teatru, czy muzeów. Przewidziane jest też zwiedzanie Starego Miasta i Galerii Labirynt. Przy silnych mrozach zaplanowano m.in. warsztaty lalkarskie, zabawę w pracowniach komputerowych oraz zajęcia sportowe. Wszystkie szkoły zapewnią uczestnikom półkolonii posiłki.
Można na nie zapisać uczniów innych lubelskich placówek. Aktywizacja w ferie pochłonie z budżetu miasta 100 tys. zł.
Miasto dofinansuje też zimowy wypoczynek koordynowany przez organizacje pozarządowe. Dzięki temu 550 dzieci pojedzie do Zakopanego, Murzasichle, Piwnicznej, Komańczy czy Krasnobrodu.
– To propozycja dla wszystkich, którzy nie mają alternatywy na wypoczynek zimowy dla swoich dzieci – przyznaje Monika Lipińska, zastępca prezydenta ds. społecznych.
Ratusz dopłaci do tego kolejne 100 tys. zł z zaoszczędzonych środków z GPPiRPA. CH