Żerował na seniorach

29-latek podając się za policjanta wyłudził od seniorów co najmniej 90 tysięcy złotych

Co najmniej 90 tys. zł wyłudził 29-latek od seniorów, podając się za policjanta. Lubelscy kryminalni zatrzymali go we Wrocławiu.


– Za każdym razem schemat działania był podobny. Na numery stacjonarne emerytów dzwoniła osoba podająca się za policjanta. Podczas rozmowy starsze osoby dowiadywały się, że jeden z członków rodziny spowodował wypadek i konieczne są pieniądze na kaucję. Później do domu pokrzywdzonych przychodził młody mężczyzna, który przedstawiał się za funkcjonariusza.

Sprawca odbierając pieniądze starał się wykazywać profesjonalizmem. Dokładnie fotografował gotówkę oraz udawał, że ją oznacza – relacjonuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – W taki sposób trzy starsze kobiety straciły łącznie prawie 90 tysięcy złotych.

Jedna z mieszkanek Lublina w czasie spotkania z fałszywym funkcjonariusze zorientowała się ma do czynienia z oszustem. Kobieta próbowała wyrwać mu gotówkę oraz gonić sprawcę. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzona spadła ze schodów.

Sprawcę ustalili i zatrzymali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. 29-latek wpadł we Wrocławiu. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here