Zerówka wróci do „dziewiętnastki”?

Zerówka działała już w podstawówce przy ul. Szkolnej przed jej przekształceniem w gimnazjum w 1999 roku

Rodzice dzieci z osiedla znajdującego się między ul. Lubartowską a ul. Podzamcze chcieliby, aby miasto od kolejnego roku szkolnego uruchomiło oddział przedszkolny, czyli tzw. zerówkę w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Szkolnej.


Obecnie na tym osiedlu nie ma publicznych miejsc opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym, a dojście do tych położonych po sąsiedzku wymusza przekraczanie ruchliwych i niebezpiecznych ulic – Lubartowskiej, Podzamcze czy też Ruskiej i al. Tysiąclecia.

Rodzice przypominają, że zerówka działała już w podstawówce przy ul. Szkolnej przed jej przekształceniem w gimnazjum (w 1999 r. – przyp. red.). Mieszkańcy chcieliby powrotu do tego rozwiązania. Spełnienie tego postulatu wydaje się ze strony miasta sensowne, gdyż poza wygodą i bezpieczeństwem dzieci z tego rejonu może również okazać się pomocne w poprawie naboru. Taki skutek przyniosło bowiem uruchomienie przed rokiem „zerówek” w SP nr 1 przy ul. Kunickiego oraz SP nr 33 przy ul. Pogodnej.

Jakie jest stanowisko lubelskiego ratusza w tej sprawie? – Sieć przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021 będzie uchwalona na sesji rady miasta w 2020 roku. – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. Daje jednak nadzieję mieszkańcom na spełnienie ich postulatów. Mając na uwadze sygnały od mieszkańców, temat ten będzie analizowany podczas przyszłego roku szkolnego – dodaje Mazurek-Podleśna.

Podobne oczekiwania mają mieszkańcy dzielnicy domków na Konstantynowie w przypadku Szkoły Podstawowej nr 57 przy ul. Krasińskiego. Ta sprawa również ma zostać przeanalizowana przez miasto.Marek Kościuk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here