Zespół Szkół Technicznych pożegnał absolwentów

Uczniowie czwartych klas Zespołu Szkół Technicznych oficjalnie zakończyli naukę. W piątek odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów szkoły.

Spotkanie, zgodnie z tradycją, otworzyło wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Dyrektor ZST Barbara Baluk podziękowała uczniom kończącym edukację za wytrwałą pracę, wysiłek wkładany w zdobywanie wiedzy, kształtowanie umiejętności i kompetencji, zdobywanie kolejnych kwalifikacji zawodowych, co zaowocowało uzyskaniem, nie tylko świadectwa ukończenia szkoły, ale też tytułu technika, który jest pierwszym ważnym krokiem w karierze zawodowej.

Barbara Baluk podziękowała również młodzieży za zaangażowania w życie szkoły, udział w różnych formach aktywności, podkreślając, że to właśnie dzięki takim uczniom, jak tegoroczni absolwenci, ZST to szkoła wyjątkowa, która stawia na sukces. Dyrektor życzyła abiturientom sukcesów na egzaminie dojrzałości.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie nagród i dyplomów absolwentom, którzy odnieśli sukcesy, kończąc szkołę z wyróżnieniem, uzyskując wysokie wyniki, uczestniczyli w konkursach i olimpiadach, zawodach sportowych oraz tym, którzy aktywnie pracowali w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Kole PCK, wolontariacie, odważnie wcielali w życie autorskie pomysły w trakcie realizacji różnych przedsięwzięć.

Zgodnie z tradycją oficjalną część uroczystości zakończyło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przedstawicielom klas pierwszych oraz ślubowanie absolwentów. (red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here