Zewnętrza firma wysprząta klatki?

Zarząd Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zamierza zapytać lokatorów czy chcą, by sprzątaniem klatek schodowych zajęła się firma zewnętrza. Usługa kosztowałaby spółdzielców ok. 10 zł miesięcznie.

– Biorąc pod uwagę szereg uwag ze strony mieszkańców, jak też to, że społeczeństwo coraz bardziej się starzeje i coraz trudniej jest zadbać o czystość klatek w swoim bloku, ludzie młodsi żyją coraz szybciej, w coraz większym biegu i trudno jest znaleźć wolny czas, żeby posprzątać klatkę schodową, zarząd postanowił na przełomie miesiąca października i listopada przeprowadzić ankietę wśród mieszkańców, którzy to wypowiedzą się za lub przeciw zleceniu sprzątania klatek schodowych firmie wyspecjalizowanej – informują władze Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Świadczenie kompleksowej usługi polegałoby na utrzymaniu czystości klatek schodowych w budynkach mieszkalnych, tj. zamiatanie i mycie klatek schodowych, usuwanie pajęczyn (raz w tygodniu), mycie parapetów na klatkach schodowych (raz w tygodniu), mycie balustrad i poręczy (raz w tygodniu), mycie drzwi wejściowych do budynku oraz drzwi wejściowych do piwnic (raz na kwartał lub częściej, jeśli wystąpi taka potrzeba), mycie okien, stolarki okiennej na klatkach schodowych, drzwiach wejściowych i wiatrołapach (dwa razy w roku lub częściej, jeśli wystąpi taka potrzeba).

– Za wyżej wymienioną usługę wykonawcy proponują kwotę od 7,33 zł brutto do 10,00 zł brutto miesięcznie od jednego mieszkania. W przypadku zaakceptowania przez mieszkańców tej usługi powyższa kwota byłaby przypisana do wymiaru miesięcznego czynszu – informuje KSM. Ankietę przeprowadzą pracownicy Spółdzielni. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here