Zgarnęli dowody ze Śląska

Ze skradzionych we Francji i Polsce aut, wartych ponad 1 milion złotych, zostały jedynie części, które funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Dorohusku ujawnili na terenie Śląska. To nie pierwszy raz, kiedy nasi pomagają służbom na terenie całego kraju.

W walce z przestępczością samochodową funkcjonariuszom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pomagają m.in. strażnicy graniczni z Dorohuska. Tylko w trakcie ostatniej akcji na terenie Poręby (woj. śląskie) ujawnili warte około 300 tysięcy złotych części pojazdów skradzionych w Polsce i we Francji.

– Podczas przeszukania terenu firmy zajmującej się handlem częściami samochodowymi i złomowaniem pojazdów ujawniono 27 silników samochodowych, 16 skrzyń biegów oraz różnego rodzaju części z pojazdów marek: Renault, Peugeot, Citroen, Mercedes, Volkswagen, które w większości skradzione zostały na terytorium Francji oraz Polski, a także elementy pojazdu marki Porsche Cayman S (drzwi, klapa bagażnika, fotele) oraz pojazd marki Mercedes 320E, które figurowały w bazach danych jako utracone na terytorium Polski – informuje Wojciech Kopeć z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Wszystkie pochodzące z przestępstwa elementy zostały zabezpieczone. Szacuje się, że utracone pojazdy, z których pochodziły ujawnione części, mogą być warte łącznie nawet ponad 1 milion złotych. (pc)