Zgotował córce piekło

Krasnostawska policja wszczęła dochodzenie przeciwko 60-letniemu mężczyźnie, który od jakiegoś czasu znęcał się nad dorosłą córką. Podczas kolejnej awantury zaczął dusić kobietę. Ta ratowała się, uciekając z domu na bosaka.

23 stycznia policjanci z Krasnegostawu odebrali dramatyczny telefon. Przerażona kobieta mówiła, że boi się wrócić do domu, bo jest nękana i poniżana przez ojca. – Mężczyzna znęcał się nad nią i zastraszał już od jakiegoś czasu, przeważnie był wówczas pijany – mówi Andrzej Stasieczek z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie. W domu regularnie dochodziło do awantur. Ojciec krzyczał na córkę, straszył ją, szarpał i popychał. W poniedziałek przekroczył jednak kolejną granicę. – W ataku furii zaczął kobietę dusić. Na szczęście tej udało się wyrwać i uciec z domu. Na bosaka – dodaje Stasieczek.

W mieszkance Krasnegostawu coś pękło i w końcu o swoich mękach postanowiła powiadomić policję. Brutalnego ojca zatrzymano, a prokuratura nakazała mu przeprowadzenie się do innego mieszkania. Mężczyzna stanie też przed sądem. (kg)