Zielona perełka Świdnika

Prace przy budowie parku przy ul. Fabrycznej są na finiszu

Na mapie Świdnika pojawiło się kolejne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Mowa o parku, który powstał w sąsiedztwie kompleksu basenowego Park Avia. Inwestycja jest już na ukończeniu, choć jak zaznaczają urzędnicy, park w pełnej krasie zobaczymy dopiero wiosną.


Nowy miejski park powstał na działce za kompleksem basenów Park Avia. To część projektu „Zielony LOF”, w ramach którego w mieście powstają cztery nowe tereny zielone (za stacją paliw Orlen przy al. Lotników Polskich, na dawnym wysypisku śmieci przy ul. Krępieckiej oraz na działce między osiedlami Brzeziny I i II), ale to właśnie ten przy basenach jest najbardziej reprezentacyjny i tym samym najdroższy.

Prace związane z jego budową są już niemal na ukończeniu. Powstał tu bezpieczny plac zabaw, ścianka wspinaczkowa, zewnętrzna siłownia, a także park linowy i toaleta. Będzie także ogródek botaniczny z gatunkami rzadkich i chronionych roślin. Uzupełnieniem zielonego zakątka jest tzw. mała infrastruktura.

– Park, który powstaje przy ul. Fabrycznej ma być uzupełnieniem oferty Parku Avia. Jest już prawie na finiszu. Trwają jeszcze prace wykończeniowe przy tężni solankowej. Czeka nas jeszcze porządkowanie drzewostanu. Chodzi o usunięcie drzew suchych i owocowych, które przyciągają gawrony – informują urzędnicy.

Budowa nowego parku to koszt ponad 3 mln zł, z czego 85 proc. to środki unijne pozyskane przez UM Świdnik ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here